درباره ناظر

صنایع تولیدی فراگستر با همکاری و در اختیار داشتن دانش فنی تولیدکنندگان برتر دنیا، دست به تولید پیشرفته ترین و حساس ترین تجهیزات حفاظت الکترونیک با نام تجاری ناظر زده است

سبد خرید

پروتکل 802.1xپروتکل 802.1x - دوربین مدار بسته ایرانی ناظر

پروتکل ۸۰۲٫۱x

پروتکل ۸۰۲٫۱x

پروتکل ۸۰۲٫۱x یک پروتکل جهت کنترل دسترسی به منابع شبکه است و یک مکانیزم تشخیص هویت را فراهم می کند و در صورت درست بودن نام کاربرو کلمه عبور اجازه دسترسی به منابع شبکه داده می شود.
احراز هویت ۸۰۲٫۱x یک استاندارد IEEE است که یک احراز هویت دوطرفه را با استفاده از یک سرویس دهنده ی احراز هویت انجام میدهد. معمولاً از یک سرویس دهنده ی RADIUS به عنوان سرویس دهنده ی احراز هویت استفاده می شود و از پروتکل EAP برای ارسال پیام ها استفاده می شود. احراز هویت ۸۰۲٫۱x از سه قسمت تشکیل شده است:
۱- درخواست کننده ی اتصال که معمولاً نرم افزاری در کامپیوتر سرویس گیرنده است
۲- احرازکننده ی هویت که در شبکه های اترنت سوئیچ ها و در شبکه های محلی بی سیم همان نقاط دسترسی هستند
۳-سرویس دهنده ی احراز هویت که همان سرویس دهنده ی RADIUS است.
وقتی درخواست کننده اتصال درخواست خود را برای اتصال به نقطه دسترسی میفرستد، نقطه ی دسترسی این درخواست را به سرویس دهنده ی RADIUS فرستاده و عملیات احراز هویت در این سرویس دهنده انجام می شود. در حین عملیات احراز هویت ارتباط بین سرویس دهنده RADIUS و درخواست کننده اتصال از طریق نقطه دسترسی انجام می شود. از آنجایی که سرویس دهنده RADIUS در شبکه محلی نقطه دسترسی قرار دارد، نفوذگر به راحتی نمی تواند به آن نفوذ کند و این روش امنیت بالایی را تضمین میکند.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ناظر از جدیدترین اخبار آگاه شوید.