تصاویر رنگی در تاریکی شب چگونه تشکیل می شوند؟ 0.0004 لوکس نور

تصاویر رنگی در تاریکی شب چگونه تشکیل می شوند؟

تصاویر رنگی در تاریکی شب چگونه تشکیل می شوند؟

برای آنکه با دوربین های ایرانی ناظر بتوانیم در تاریکی شب تصاویر رنگی

ببینیم، تنها کافی است که به مطالب فنی مطرح شده در این مقاله نگاهی بیاندازید و در پروژه های خود از دوربین های سوپراستارلایت “ناظر” استفاده کنید:

 

در این فن آوری که TVP در سطح جهان مشهور است، با استفاده از نور بسیار کم محیطی در شب، دوربین قادر خواهد بود تصویر رنگی مناسبی را تولید کند. برای مقایسه بهتر تصویر ضبط شده با یک دوربین ناظر با قابلیت سوپراستارلایت را با تصویر یک گوشی تلفن همراه آیفون۶ مقایسه کرده ایم. در این مقایسه تصویر واقعی هم برای سنجش بهتر آورده ایم:

همان طور که به وضوح مشاهده می فرمایید تصویر رنگی در سمت راست کاملاً مشهود و قابل استفاده در کاربردهای نظارتی و حفاظتی می باشد.

برای رسیدن به این میزان کیفیت در تصاویر رنگی در شب، چند عامل تاثیر بسزایی داشته اند، یکی از آنها فن آوری های کاهش نویز با فیلترینگ دوجانبه با استفاده از روش افزایش نرخ سیگنال به نویز (S/N) تا میزان ۷db است.

دیگری افزایش بیشتر از ۳۰ درصد در دقت رنگ، و استفاده از فن آوری تطبیق رنگ در دوربین های ناظر می باشد. هم چنین افزایش ۳۸ درصدی کیفیت تصویر و رنگ در نور کم در تشکیل تصاویر رنگی با کیفیت نقش دارد.

این تصاویر با کیفیت غیرقابل باور، تنها با داشتن ۰٫۰۰۰۴ لوکس نور محیطی تصاویر رنگی تولید می کنند. این مهم با افزایش وضوح تصاویر به صورت پویا با تکنیک های تنظیم وضوح تطبیقی میسر می گردد.

همان طور که در تصویر فوق که از پل طبیعت در بزرگراه مدرس، توسط دوربین ایرانی “ناظر” ضبط گردیده است مشاهده می فرمایید، تصویر اخذ شده توسط گوشی تلفن همراه با خروجی تصویر از دوربین سوپراستارلایت ناظر ( NZC-FB235IXWA ) از لحاظ وضوح تصویر قابل مقایسه نیست. این آزمایش با دوربین های نظارت تصویری دیگر حتی دوربین های بسیار بسیار لوکس و گران قیمت موجود در بازار تهران هم گرفته شد که نتایج همین گونه با اختلاف فاحش به نفع دوربین ایرانی بود.

دیدگاهی یافت نشد

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ناظر از جدیدترین اخبار آگاه شوید.