شرایط امروز کشور عادی نیست - دوربین مدار بسته ایرانی ناظر

شرایط امروز کشور عادی نیست

به گزارش فراگسترآنلاین در گفتگوی رادیو اقتصاد با ابوالفضل روغنی گلپایگانی رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران : حقیقت کلمه اینکه در این شرایط سخت تحریمی و اقتصادی همه باید برای اعتلای هرچه بیشتر نظام و مملکت پای کارباشند.

وی اظهارداشت: برنامه ریزی ها و سیاست گذاری ها باید در مملکت به نحوی باشد که موانع فضای کسب و کار در جامعه برطرف و تولیدکنندگان، کارآفرینان، صنعتگران و در یک کلام فعالان اقتصادی بتواند با خیال راحت در حوزه های مختلف به فعالیت بپردازند.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران گفت: فعالان اقتصادی کشور به رغم تمامی مشکلات و چالش ها با تمام قوت و قدرت در جبهه اقتصادی حضور داشته و در حال نبرد با دشمنان هستند.

وی در ادامه افزود:تحریم ها صرفنظر از ایجاد چالش و مشکلات فراوان برای مردم و نظام فرصت های مناسبی هم برای مملکت ایجاد کرده چرا که در اثر این فشارها و محدودیت ها به شدت توان ساخت داخل در حال تقویت شدن است.

روغنی گلپایگانی اظهارداشت: نکته دیگر در این ارتباط جلوگیری از واردات بی رویه با اختصاص منابع کم ارزی است.

وی به رادیو اقتصاد گفت: واقع مطلب اینکه با ممانعت از واردات بی حساب و کتاب کالا مصرف گرایی خیلی وسیع در جامعه به شدت در حال کنترل و مدیریت است.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران افزود: علاوه بر این مردم در این شرایط به رغم تحت فشار بودن از حیث اقتصادی و معیشتی به اقتصادی زندگی کردن نیز توجه جدی دارند.

وی اظهارداشت: جدا از این سعی و تلاش بنگاه های اقتصادی داخلی نیز اینکه تا جایی که امکان دارد کالای اقتصادی مطلوب با قیمت تمام شده پائین تولید و به دست مصرف کنندگان برسانند.

روغنی گلپایگانی گفت: بنگاه های اقتصادی در شرایط فعلی وظیفه خود را به عنوان سربازان اقتصادی این می دانند که با تمام قوا کار و تلاش کنند تا مردم دچار کمترین مشکل و آسیب شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: آنچه مسلم است اینکه مجلس شورای اسلامی طی سال های گذشته چندین قانون مترقی از قبیل قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار، قانون حمایت از تولید و غیره را مصوب کرده است.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران اظهارداشت: اجرای صحیح این قوانین در راستای بهبود محیط کسب و کار، رونق تولید، رشد اقتصادی، توسعه صادرات و بسیاری موارد دیگر بسیار تاثیر گذار است.

وی تصریح کرد: دولت می بایست برای قوانین مزبور آئین نامه های اجرایی تدوین می کرد که متاسفانه توفیق چندانی نداشته و مجلس هم به نقش نظارتی خود در این زمینه به درستی عمل نکرده است.

دیدگاهی یافت نشد

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ناظر از جدیدترین اخبار آگاه شوید.