درباره ناظر

صنایع تولیدی فراگستر با همکاری و در اختیار داشتن دانش فنی تولیدکنندگان برتر دنیا، دست به تولید پیشرفته ترین و حساس ترین تجهیزات حفاظت الکترونیک با نام تجاری ناظر زده است

سبد خرید

DDNS DDNS - دوربین مدار بسته ایرانی ناظر DDNS-

DDNS

DDNS

DDNS – وظیفه dns تبدیل اسم به IP می باشد.

مثلاً برای وارد شدن به سایت فراگستر نیاز نیست Ip آن را به خاطر بسپاریم بلکه با وارد کردن www.Faragostar-co.com در خواست شما به dns سرور ها ارسال می شود ، Dns سرور بعد از بررسی دامنه و پیدا کردن IP در سوابق به اصطلاح کش شده Ip سرور فراگستر را در اختیار مرورگر شما قرار می دهد و در نتیجه ارتباط شما برقرار می شود.

حالا برای درک بهتر این موضوع اول به منوی استارت برید و برنامه run رو اجرا کنید بعد دستور ping google.com تایپ کنید و دکمه اینتر رو بزنید. با این روش شما آی پی سرور گوگل رو پیدا می کنید در تصویر زیر نمونه ی این مراحل رو می تونید ببنید

حالا در تنظیمات کارت شبکه دو گزینه رو می بینید ، Preferred DNS server و Alternate DNS server که مربوط به تنظیمات DNS سرور است که باید آدرس DNS سرور ها رو اونجا وارد کنید. اولی DNS اولیه میشه یعنی همه درخواست های اول به این آدرس فرستاده می شه. دومی هم DNS ثانویه (جایگزین) که در صورت عدم پاسخ گویی DNS اولیه از DNS سرور استفاده می شود.

Screenshot from 2015-09-15 10:42:15

مرورگر رو باز کنید و بعد آدرس سایت گوگل را وارد کنید و اینتر بزنید، درسته الان سایت گوگل باز می شه حالا آدرس های DNS رو پاک کنید و بعد دوباره امتحان کنید ولی الان دیگه باز نمی شه. باید آدرس IP سایت گوگل رو که با دستور ping به درست اوردید وارد کنید تا سایت باز بشه. الان متوجه می شوید که اینجا نقش DNS و DNS سرور ها اینجا چی است و چطور کار می کنند.

حالا اگر ما بتوانیم IP دامنه ایجاد شده را دائماً بر روز کنیم می توانیم بدون نیاز به IP ثابت با سرور ارتباط برقرار کنیم. ولی امکان بروز رسانی دامنه اصلی وجود ندارد زیرا نیاز به سرویس دهنده ایی می باشد که دائما IP دامنه های ثبت شده را بروز رسانی کنید و از طرف دیگر ثبت کردن دامنه زمان و مشکلات خود را دارد. در نتیجه سرویس دهنده های DDNS (داینامیک DNS) از Sub Domain استفاده می کننید، بدین معنی که یک دامنه اصلی مثلا به نام ndns.ir ثبت می کنند و برای مشترکین از زیر دامنه ndns.ir استفاده می کنند مثل: dvr.ndns.ir

برای یک دامنه اصلی می توان بینهایت دامنه فرعی یا sub domain تعریف کرد. سرویس دهنده های ddns آدرسی را در اختیار شما قرار می دهند که شما با ثبت نام در آن و ثبت sub domain و پرداخت هزینه پایینی می توانید بدون نیاز به IP ثابت با سرور خود ارتباط برقرار کنید. در زمینه انتقال تصویر این سرویس بیشترین استفاده را دارد.

در تنظیمات شبکه Dvr یا nvr شما آیتمی وجود دارد به نام ddns که در آن نام سرویس دهنده هایی را که پشتیبانی می کند را معرفی کرده و شما در سرویس دهنده ثبت نام کرده و sub domain رو تعریف می کنید سپس نام کاربری و کلمه عبور و sub domain رو در تنظیمات ddns دستگاه وارد می کنید و از این به بعد به جای استفاده از IP از sub domain استفاده می کنید.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ناظر از جدیدترین اخبار آگاه شوید.