درباره ناظر

صنایع تولیدی فراگستر با همکاری و در اختیار داشتن دانش فنی تولیدکنندگان برتر دنیا، دست به تولید پیشرفته ترین و حساس ترین تجهیزات حفاظت الکترونیک با نام تجاری ناظر زده است

سبد خرید

Defog- مه زداییDefog - دوربین مدار بسته ایرانی ناظر

Defog

Defog

Defog (مه زدایی)قابلیتی است که با فعال کردن آن در شرایط آب و هوایی مه آلود، تصویر  مطلوب  نمایش داده خواهد شد.

دوربین های مداربسته  اغلب در فضای باز با شرایط آب و هوایی نامطلوب مواجه هستند. رطوبت ، بوران ، دود ، مه گرفتگی و …می تواند کیفیت تصویر را تا حد قابل ملاحظه ای تحت تأثیر قرار داده و کاهش دهد. قابلیت Defog راه حل مناسبی برای این مشکلات فراهم می کند. دوربین هایی با قابلیت Defog سیگنال های ویدیویی غیر فشرده را پیکسل به پیکسل در زمان واقعی تجزیه و تحلیل می کند. سپس رنگ ها، کنتراست و وضوح سیگنال نوری بهینه سازی می شوند و به این ترتیب، دوربین تصاویری را ارائه می دهد که در آن اشیاء و افراد به طور مشخص، حتی در هوا متراکم و چگال قابل رویت هستند.

در حال حاضر، یک رویکرد مشترک در دوربین های مداربسته  برای از بین بردن آثار مه گرفتگی در تصاویر، استفاده از یک سنسور نوری با ویژگی های خاص است که نسب به امواج مادون قرمز IR حساسیت بیشتری را نشان می دهد. که البته پیامد نامطلوب آن هزینه بالای آن است. پیشرفت هایی که در توسعه فن آوری های دیجیتال صورت گرفته منجر به ظهور تکنولوژی های متعددی از جمله Defog شده است. این تکنولوژی توزیع اطلاعات دریافتی را توسط یک سنسور تصویری تنظیم نموده و جزئیات رنگ ها، نور و کنتراست را به منظور بهبود کیفیت تصاویر افزایش می دهد.

در عملکرد Defog، عمق میدان و چگالی مه در نقاط مختلف تصویر تشخیص داده شده و با استفاده از فرآیند فیلترینگ برای صحیح و طبیعی جلوه دادن آن استفاده می شود. دو الگوریتم معمول برای این تکنولوژی وجود دارد:

  1. الگوریتم افزایش کیفیت تصویر: در این روش ضریب کنتراست نور به منظور بهبود عملکرد Defog بر اساس الگو های بصری افزایش می یابد.
  2. الگوریتم بازیابی جزئیات تصویر: این روش تشخیص می دهد که به چه دلیل کیفیت تصویر رو به وخامت می گذارد (تشخیص چگالی مه در تصویر) سپس به بازیابی پروسه پرداخته و در نهایت کیفیت تصویر اولیه را بهبود می بخشد.

کاربردهای تکنولوژی Defog

از چشم انداز کاربردی قابلیت Defog معمولا برای دوربین های outdoor و اسپیددام مناسب است که در معرض باران و مه قرار دارند. فناوری دیجیتال Defog را می توان در بسیاری از پروژه های فضای باز مانند بزرگراه ها، راه آهن ها، بندرگاه ها، فرودگاه ها و … استفاده نمود.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ناظر از جدیدترین اخبار آگاه شوید.