درباره ناظر

صنایع تولیدی فراگستر با همکاری و در اختیار داشتن دانش فنی تولیدکنندگان برتر دنیا، دست به تولید پیشرفته ترین و حساس ترین تجهیزات حفاظت الکترونیک با نام تجاری ناظر زده است

سبد خرید

QoS - دوربین مدار بسته ایرانی ناظر

QoS

QoS، مخفف quality Of Service می باشد و Quality Of Service یک سرویس جهت بهبود کیفیت ارتباطات است.

QOS در حقیقت یک نوع مکانیزم اولویت بندی برای عبور packet های اطلاعاتی بر اساس سرویس های شبکه هست و معمولاً برروی شبکه های WAN و در جایی که داده های Voice یا Video استفاده می شود اجرا می گردد.
بعنوان مثال در سرویس های VOIP یا Telephony یا Video Streaming که کیفیت و نظم بسته های اطلاعاتی از اهمیت بالایی برخوردار هست از سیستم های QoS استفاده می شود.
qos
انواع روش ها برای پیاده سازی QoS وجود دارد، به عنوان مثال در یک روش شما می توانید یک پهنای باند را تقسیم کنید و تعیین کنید که چند درصد از پهنای باند به چه ترافیکی اختصاص پیدا کند. این کار به این علت در WAN اتفاق می افتد زیرا در این شبکه ها پهنای باند محدود هست. البته اگر در جایی که لزومی ندارد استفاده شود فوقالعاده میزان پردازش روتر ها و سوییچ ها را بالا می برد.

با استفاده از QoS شما میتوانید در نقاط دارای ترافیک بالا با امکان اولویت بندی ترافیک و تقسیم ترافیک شبکه بدون مشکل ترافیکی را داشته باشید.

ابزارهای انجام QoS:

برای انجام QoS  و مدیریت پهنای باند در شبکه نرم افزارها و سخت افزارهای متنوعی تولید شده است. که با قیمتهای بسیار پایین که در مودمها همراه هستند تا مدلهای کاملا حرفه ای همچون Allot Communication و Ipouque و PacketEnforcer و Bluecoat و Exinda و Procera Networks نام برد.

در بعضی از مودم های ADSL میتوان به این سه روش QoS را پیاده سازی کرد:

  1. پهنای باند را می توان بر اساس مک آدرس MAC Address کارت شبکه دستگاه گیرنده کنترل کرد.
  2. پهنای باند را می توان بر اساس آدرس IP تخصیص داده شده به دستگاه کنترل کرد.
  3. پهنای باند را می توان بر اساس پورت های روتر (معمولا روتر های ۱ تا ۴ پورت LAN هستند) که به کامپیوتر و یا لپ تاپ متصل شده اند را کنترل کرد.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ناظر از جدیدترین اخبار آگاه شوید.