درباره ناظر

صنایع تولیدی فراگستر با همکاری و در اختیار داشتن دانش فنی تولیدکنندگان برتر دنیا، دست به تولید پیشرفته ترین و حساس ترین تجهیزات حفاظت الکترونیک با نام تجاری ناظر زده است

سبد خرید

USB - دوربین مدار بسته ایرانی ناظر

USB

USB : Universal Serial Bus

یک رابط مشترک است که ارتباطات بین دستگاه ها و یک کنترل کننده میزبان مانند یک کامپیوتر شخصی را فراهم می کند و دستگاه های جانبی مانند دوربین های دیجیتال، موش ها، صفحه کلید، چاپگر، اسکنر، دستگاه های رسانه ای، درایو های سخت خارجی و درایوهای فلش را متصل می کند. به دلیل طیف گسترده ای از کاربردهای آن، از جمله پشتیبانی از برق، USB طیف گسترده ای از رابط ها مانند پورت موازی و سریال را جایگزین کرده است.

USB توسط Ajay Bhatt ، یک مهندس کامپیوتر که برای اینتل کار می کرد، اختراع شده و تاسیس شد. در سال ۱۹۹۴، هفت شرکت که شامل  Intel, Compaq, Microsoft, IBM, Digital   Equipment Corporation (DEC), Nortel and NEC Corporation NEC Corporation توسعه ی USB را آغاز کردند. هدف آنها این بود که اتصال دستگاه های جانبی به کامپیوتر را آسان تر کند و تعداد زیادی از اتصالات را از بین ببرد. عوامل درگیر شامل: ایجاد پهنای باند بیشتر، تسهیل تنظیمات نرم افزاری و حل مشکلات استفاده برای رابط های فعلی.

طراحی USB توسط USB Implementers Forum (USBIF) که از گروهی از شرکت های پشتیبانی کننده و ارتقاء USB پشتیبانی می کند، استاندارد شده است. USBIF نه تنها USB را به بازار عرضه می کند، بلکه مشخصات فنی آن را حفظ می کند و برنامه انطباق را نیز حفظ می کند. مشخصات برای USB در سال ۲۰۰۵ با نسخه ۲٫۰ ایجاد شد. استانداردها توسط USBIF در سال ۲۰۰۱ معرفی شد؛ این شامل نسخه های قدیمی تر از ۰٫۹، ۱٫۰ و ۱٫۱ بود که سازگار هستند.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ناظر از جدیدترین اخبار آگاه شوید.